Meaning Detected

Thursday @ 19:00

Warszawa, Poland

Gig Details

Admission:
40

Venue Details

Address
ul. Barska 29, Warszawa
Warszawa
Poland
Website:

Meaning Detected, bo odkrywamy znaczenie i wartość dobrych współprac. Od #10 lat niestrudzenie poszukujemy nowych sposobów współtworzenia muzyki.

 

Chcemy, aby dla naszych odbiorców była czymś więcej, niż tylko zestawem ciekawych dźwięków. Chcemy, aby opowiadała historie i odnosiła się do świata, który codziennie zwala się im na głowę żądając reakcji, refleksji, interpretacji. Chcemy także, aby dla twórców: kompozytorów, wykonawców i współpracowników, wspólne wytwarzanie nowej muzyki było procesem budującym dobre więzi. Takie, które po latach pozwalają odnaleźć się na innym kontynencie i wrócić do rozmów o sztuce, jak gdybyśmy widzieli się wczoraj.

 

Hashtag Ensemble to zbiór indywidualności, muzyków działających na różnych polach – kompozytorów, wykładowców akademickich, muzyków solistów, kameralistów, znakomitych muzyków orkiestrowych, muzyków sesyjnych i tych związanych z folkiem, czy alternatywą. Od początku istnienia zespołu wiedzieliśmy, że jest to nasze bogactwo, a nie ograniczenie. Podczas koncertu #10 Meaning Detected zagramy utwory dedykowane solistom, dzięki którym będzie można usłyszeć różnorodność naszych specjalizacji i zaangażowań.

 

Jedną z ważnych dla nas, dobrych współprac, jest ta rozpoczęta w pandemii i kontynuowana entuzjastycznie w kolejnych latach z kompozytorem Rafałem Zapałą. Mamy za sobą koncerty w Stanach Zjednoczonych, monograficzny koncert w Hashtag Labie oraz nagranie płyty z utworami Rafała dla wytwórni KAIROS. Premiera „Futility” jest świetną okazją do ponownego spotkania i opowiedzenia o współdziałaniu w muzyce nowej, które jest polem do zwykłych i niezwykłych spotkań fascynatów i profesjonalistów, artystów początkujących i twórców uznanych w międzynarodowym środowisku muzyki współczesnej.

 

Koncertowi towarzyszy więc rozmowa z Rafałem Zapałą o naszej najnowszej płycie, ale barwne indywidualności Hashtag Ensemble zaistnieją nie tylko w rozmowie i muzyce, lecz także w obrazie. Po koncercie odbędzie się wernisaż portretów “Hashtagowców” uchwyconych w obiektywie znakomitej fotografki Magdy Hueckel.

 

Ania Karpowicz

 

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy pracowali z nami w zespole na przestrzeni ostatnich 10 lat i poszli własną drogą, cieszymy się, że mogliśmy Was spotkać: Ignacy Zalewski, Leszek Lorent, Dariusz Przybylski, Jagoda Sudujko, Aleksander Dębicz, Hubert Zemler, Wojtek Psiuk, Piotr Sałajczyk.

 

Program

Rafał Zapała Kwadraty na trójkąty

Joao Pedro Oliveiro Singularity

Wojciech Błażejczyk Fake Roses

Jacob TV Pimpin

 

Wystąpią

Marta Piórkowska skrzypce

Dominik Płociński wiolonczela

Magdalena Kordylasińka-Pękala perkusja

Oliwier Andruszczenko klarnet

 

Realizacja

koncepcja programowa, tekst: Ania Karpowicz

 

identyfikacja wizualna: Karol Tomoki Yamazaki

 

reżyseria dźwięku: Wojciech Błażejczyk