Lab Libitum

Tuesday @ 19:00

Warszawa, Poland

Gig Details

Admission:
30

Venue Details

Address
ul. Barska 29, Warszawa
Warszawa
Poland
Website:
Lab Libitum to podwójna dawka muzyki improwizowanej. W ramach pasma #impro w Hashtag Labie zagoszczą znakomici muzycy z Polski i Korei Południowej: multiinstrumentalista przekraczający granice gatunków Piotr Zabrodzki oraz performerka i perkusistka Jihye Kim. W pierwszej części wieczoru scenę oddajemy zaprzyjaźnionemu festiwalowi Ad Libitum, w drugiej – Jihye Kim towarzyszyć będą członkowie Hashtag Ensemble. Ania Karpowicz (flety), Lilianna Krych (psałterium) i Wojciech Błażejczyk (instrumenty strunowe).
Oddany idei improwizacji w muzyce festiwal Ad Libitum co roku odkrywa nowe jej znaczenia, kreuje nowe sytuacje artystyczne, prezentuje zdarzenia unikatowe i poszukuje nowych terytoriów współpracy artystów. Jego misją jest łączenie we współpracy artystów różnych generacji i środowisk, kreowanie żywego laboratorium, które jest miejscem międzynarodowych, twórczych kontaktów i wymiany artystycznej.
W przestrzeni Hashtag Labu z radością gościmy przyjaciół z Ad Libitum, a w pierwszej części wieczoru na zaproszenie kuratorów festiwalu wystąpi Piotr Zabrodzki, jedna z najciekawszych osobowości sceny improwizowanej i alternatywnej w Polsce, multiinstrumentalista i kompozytor.
Hashtag Lab to nie tylko miejsce warsztatów, koncertów i wystaw, ale jedyny w Polsce hub dla muzyki współczesnej, którego misją jest łączenie muzyków różnych kultur i tradycji. We współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej zapraszamy na koncert perkusistki, performerki i kompozytorki Jihye Kim, której fascynacja koreańskimi instrumentami perkusyjnymi wychodzi daleko poza obszar muzyki tradycyjnej i kieruje się ku zupełnie nowym formom wyrazu. W podróży do nieodkrytych brzmień Jihye Kim towarzyszyć będą członkowie Hashtag Ensemble.
 
Program:
Piotr Zabrodzki – improwizacje
***
Jihye Kim – improwizacje z udziałem Hashtag Ensemble w składzie:

Ania Karpowicz – flety Lilianna Krych – psałterium Wojciech Błażejczyk – instrumenty strunowe


Przed koncertem zapraszamy na wernisaż wystawy tradycyjnych instrumentów koreańskich realizowaną we współpracy z Centrum Koreańskim w Warszawie.
Wystawę otworzymy 24 października o godz. 18:00, a 25 i 26 października będzie można ją odwiedzać w godzinach 18:00 – 20:00.
Koncert realizowany we współpracy z 18. Festiwalem Muzyki Improwizowanej Ad Libitum i Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie.
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.