Genre Roulette

Thursday @ 19:00

Warszawa, Poland

Gig Details

Venue Details

Address
ul. Barska 29, Warszawa
Warszawa
Poland
Website:

Przeczytaj recenzję koncertu w “Ruchu Muzycznym”

Pierwszy rok działalności repertuarowej Hashtag Ensemble na własnej scenie w Społecznej Instytucji Kultury Hashtag Lab zwieńczy koncert “Genre Roulette” 7 grudnia 2023 roku o godz. 19:00. Jest jednocześnie podsumowaniem rezydencji kompozytorskiej Matthew Shlomowitza przy Hashtag Ensemble, w związku z czym zespół prawykona tego wieczoru nowe opracowanie jego kompozycji Glücklich, Glücklich, Freude, Freude wraz z solistą – znakomitym brytyjskim pianistą Markiem Knoopem. Koncert realizowany jest we współpracy z Orkiestrą Sinfonia Varsovia i Instytutem Adama Mickiewicza.

Od początku swojego istnienia Hashtag Lab jest sceną otwarta, oferującą artystyczne interpretacje rozmaitych gatunków na najwyższym poziomie, prezentującą programy bez repertuarowych kompromisów – “Genre Roulette”.

Nowe opracowanie swojej kompozycji Glücklich, Glücklich, Freude, Freude Matthew Shlomowitz – jedna z najbardziej elektryzujących osobowości muzyki współczesnej – zadedykował Hashtag Ensemble, z którym współpracuje od 2016 roku (zespół prawykonywał już takie jego utwory, jak Fast Medium Swing i Explorations Vol4). Podczas grudniowego prawykonania do zespołu dołączą Mark Knoop, specjalizujący się w wykonawstwie muzyce współczesnej, a także muzycy orkiestry Sinfonia Varsovia: Amelia Kowalewska i Henryk Kowalewicz.