Dzień 3
Ciałanie, dyscyplina, nadużycie.
Trzeciego dnia festiwalu skupimy się na tym, co we współczesnej kulturze najtrudniejsze i najbardziej destruktywne w kontekście stosunku do ciała.
Po południu spotkamy się w podwórku przy ulicy Tarczyńskiej 11 – domu z poetycką historią. Do wierszy związanego z tym miejscem Mirona Białoszewskiego oraz współczesnych poetek zagramy z balkonów, klatek schodowych i zaułków. Tekstom poruszającym trudne tematy wyobcowania, traum i nadużyć, towarzyszyć będzie warstwa muzyczna w wykonaniu Ani Karpowicz, Lilianny Krych, Mateusza Loski, Pawła Janasa i Oliwiera Andruszczenko.
18:00 Podwórko ul. Tarczyńska 11
Spontaniczne udźwiękowienie wierszy poetów takich jak: Miron Białoszewski, Anna Świrszczyńska, Krystyna Miłobędzka, Jerzy Jarniewicz, Julia Fiedorczuk, Barbara Klicka.
Ania Karpowicz — flety
Lilianna Krych — psałterium
Oliwier Andruszczenko — basklarnet
Mateusz Loska — kontrabas
Paweł Janas — akordeon
Finał festiwalu zwieńczy koncert Hashtag Ensemble “Ciałanie” dedykowany kulturowym opresjom wobec ciała, a także interpretujący zjawisko nahalnej promocji “zdrowego trybu życia”, która niekiedy przybiera formę narzucania bezwzględnej, destruktywnej dyscypliny. Usłyszymy utwory Brigitty Muttendorf, Marty Śniady, Jacoba TV, Żanety Rydzewskiej oraz prawykonanie “Super Cardio” Piotra Peszata.
20:00 Hashtag Lab, ul. Barska 29
Ciałanie
Żaneta Rydzewska — The Winner is
Brigitta Muttendorf — Be quiet and dance
Jacob TV — ABLE TO BE
Marta Śniady — 4 rituals of women’s happiness
Piotr Peszat — SUPER CARDIO (prawykonanie)
Marta Piórkowska — skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Dominik Płociński — wiolonczela
Wojciech Błażejczyk — gitara elektryczna, elektronika
Ania Karpowicz — flet
Adam Eljasiński — klarnet
Magdalena Kordylasińska-Pękala – perkusja
Kosma Standera — reżyseria dźwięku
Kto będzie miał ochotę, po finałowym koncercie zaproszamy do rozpuszczenia dualizmów w zimnych napojach, a także do rozmów z wykonawcami, kompozytorami oraz sound-designerami AżTak Festiwalu Wojciechem Błażejczykiem i Kosmą Standerą. Będziemy blisko.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca